Ocena: 5 out of 5 stars (5 / 5)


Jeśli chcemy urozmaicić sobie w jakiś sposób tegoroczne wakacje, to może dobrym pomysłem dla nas będzie wycieczka do Petersburga? Ileż razy można jeździć do Grecji, Egiptu, czy do Bułgarii i bezproduktywnie wylegiwać się na plaży. Tego typu wakacje są bardzo relaksujące i przyjemne, ale po pewnym czasie mogą się znudzić. Czasem potrzebna jest pewna odmiana, coś ciekawego.

I tu wracamy znowu do pomysłu wycieczek do Rosji. Ten znienawidzony niegdyś przez Polaków kraj znowu zdobywa popularność wśród turystów. Zapominamy już powoli o doświadczeniu komunizmu i coraz bardziej zaczynamy się interesować różnorodnymi atrakcjami, które można spotkać tylko i wyłącznie w Rosji.

Zabytki Rosji

Oczywiście zabytki starej, Zachodniej Europy również są wspaniałe, ale mamy z nimi do czynienia niemal na co dzień, nie tylko podczas wakacji, ale również w szkole, w telewizji, w teatrze, w książkach. Rosja niegdyś była bardzo popularna, kiedy każde dziecko uczyło się języka rosyjskiego a wycieczki do Związku Radzieckiego były obowiązkowe w szkole. Po roku 1989 sytuacja na pewien czas uległa zmianie, ale dzisiaj popularność wycieczek do Petersburga, czy do innych rejonów Rosji znowu wzrasta. Wiąże się to przede wszystkim także ze wzrostem zainteresowania folklorem i tradycją słowiańską, nie tylko wśród Polaków, ale także na całym świecie. Przyzwyczajeni do zabytków Zachodu i popkultury amerykańskiej, staramy się szukać czegoś ciekawego i zaskakującego w najbliższym otoczeniu. Wycieczka do Rosji może nam dać niesamowite doświadczenia kulturowe i estetyczne. Szczególnie zaś Petersburg zwany Wenecją Północy, jest zachwycającym miastem pełnym rozmaitych atrakcji turystycznych. Znajdziemy tu takie ciekawe i niespotykane zabytki jak Pałac Zimowy, cerkwie, sobory i liczne pomniki Piotra I oraz inne.

Poza tym bardzo ciekawym zjawiskiem są białe noce, czyli możliwość obserwacji zorzy polarnej, czy zwiedzanie miasta z łódki. Wycieczki do Petersburga to bardzo ciekawy pomysł na spędzenie wakacji w nieco inny niż dotychczas sposób.