Dawno nigdzie nie wyjeżdżałeś, a masz ochotę zobaczyć trochę świata? Chodzi za tobą weekendowa wycieczka za granicę? Drezno będzie idealnym celem takiej wyprawy. Miasto to leży bowiem niedaleko granicy z Polską i ma naprawdę wiele do zaoferowania. Co warto zobaczyć w Dreźnie?

Pałac Zwinger

Zwinger jest symbolem Drezna i jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w tym mieście. Jest to wystawny pałac robiący naprawdę imponujące wrażenie. Posiada ogromny dziedziniec z idealnie przyciętą trawą, tarasami, rzeźbami aniołów i fontannami, a wewnątrz znajduje się m.in. galeria sztuki ze znakomitymi dziełami.

Starówka

Drezno jest miastem, które w czasie wojny zostało praktycznie doszczętnie zniszczone, a następnie odbudowane. Odbudowa ta trwa do dziś. Na drezdeńskim Starym Mieście znajduje się wiele budynków pełnych przepychu, które zostały odnowione po wojnie. Jednym z nich jest imponująca Opera. Warto zwrócić uwagę również na Rezydencję Wettynów czy Katedrę świętej Trójcy.

Tarasy Brühla

Nazywane są inaczej Balkonem Europy i stanowią idealny teren spacerowy z widokiem na Łabę oraz Starówkę. Będą idealne na odpoczynek po dniu aktywnego zwiedzania.

Dzielnica Neustadt

W dzielnicy tej panuje wesoła, artystyczna atmosfera. Turyści mogą cieszyć oko kolorowymi kamienicami, a żołądki – pysznym jedzeniem z osobliwych restauracji.

Pasaż Artystycznych Dziedzińców

Jest to pięć dziedzińców, które wyróżniają się nietypowymi elewacjami otaczających je budynków. Fantazyjna architektura zaskoczy każdego! Jeden z budynków posiada na swojej ścianie szereg rur, rynien i okapów. Kiedy pada deszcz i do instalacji wpływa woda – słychać muzykę. Stąd nazwa budynku – grający dom.

Frauenkirche

Jest to odbudowany prawie ze zgliszczy kościół z ogromną kopułą i wspaniałym widokiem, jaki można podziwiać z jego wieży. Widać stamtąd całą panoramę miasta i dolinę Łaby.

Zobacz: DARTOUR Wycieczki

Jak dojechać do Drezna?

Jeśli mieszkasz na południu Polski, najlepszym rozwiązaniem będzie przejazd pociągiem. W innym przypadku możesz skorzystać z autokarów, a jeśli planujesz wycieczkę zorganizowaną w większej grupie – dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm mających w swojej ofercie wynajem autobusów.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − siedemnaście =