Warszawa to miasto bardzo zróżnicowane zarówno kulturowo, jak i architektonicznie. Podczas krótkiego wypadku nie da zobaczyć się wszystkiego, co w stolicy warte zobaczenia. Warto jednak spróbować zapoznać się z najciekawszymi miejscami, które przyciągają turystów i mieszkańców największego miasta w Polsce.

Warszawa jest pełna przepięknych parków. Warto odwiedzić choć jeden z nich. Na Mokotowie znajduje się park Morskie Oko – to piękne miejsce na relaksujący spacer, ale nie tylko. Znajduje się tam Pałac Szustra z ciekawą historią zmian architektonicznych, warto go zobaczyć.

Warto zajrzeć także do Królikarni. Organizowane są tam wystawy, koncerty oraz plenerowe imprezy. To muzeum, które posiada ogromne zbiory rzeźb. Sam pałac został zbudowany w latach 80-tych XVIII wieku.

Wilanów

Pałac w Wilanowie to kolejne miejsce warte zobaczenia. Składa się z pięknych budynków oraz wspaniałego ogrodu. Warto pamiętać, że wstęp do ogrodu jest płatny. W Pałacu warto zobaczyć sypialnię Jana III Sobieskiego i żony Marysieńki. W ogrodzie wrażenie robią obiekty architektoniczne, na przykład Mauzoleum Potockich.

Warszawa to miasto, które jest pełne wartościowych muzeów. Jednym z nich jest Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Miejsce to organizuje różnorodne wydarzenia kulturalne, wystawy oraz wydaje wartościowe publikacje. To obowiązkowy punkt na mapie osób, które interesują się przemianami sztuki polskiej.

Łazienki

Będąc w Warszawie, warto wybrać się na spacer do Łazienek Królewskich. To ogromny park, który wygląda pięknie dzięki otaczającej go wodzie. Poza tym jest tam mnóstwo interesujących budynków z ciekawą historią. Warto odwiedzić to miejsce dwukrotnie i nacieszyć się tak wyjątkowo zaprojektowanym ogrodem. Żeby nie stracić zbyt wiele czasu na dojazd, warto wybrać hotel znajdujący się blisko Łazienek Królewskich, na przykład Hotel Belwederski.

Warszawa to miasto bardzo zróżnicowane. Żeby zwiedzić je dokładnie, potrzeba by było wielu dni. Warto więc zostać w stolicy na dłużej. Jeśli nie ma takiej możliwości, to najlepszym pomysłem jest wybranie kilku wartościowych miejsc i spędzenie w nich w ciekawy sposób czasu.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × pięć =