Uczniowie w całej Polsce z niecierpliwością czekają na ferie zimowe. Nie warto marnować ich jednak na siedzenie przed ekranem telewizora czy komputera, dlatego dobrze, by rodzice wcześniej zaplanowali, jak ich pociechy spędzą ten czas. Ciekawym pomysłem na wyjazd są rejony Małopolski. Jakie atrakcje czekają tam na dzieci i co warto zobaczyć?

Stolicą województwa małopolskiego jest Kraków, zajmujący wysokie miejsca w rankingach najpiękniejszych miast świata, obok Rzymu, Bangkoku czy Barcelony. Sercem Krakowa jest oczywiście Rynek, na którym warto odwiedzić Kościół Mariacki i Sukiennice. W niedużej odległości znajduje się słynny Wawel, a u jego podnóża – Smocza Jama i rzeźba Smoka Wawelskiego, stanowiąca dużą atrakcję szczególnie dla małych turystów.

Małopolska to jednak nie tylko Kraków. Stałym punktem wielu zwiedzających jest znajdująca się kilkanaście kilometrów dalej kopalnia soli w Wieliczce. Miejsce to ma bardzo długą historię i z pewnością będzie ciekawą propozycją zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Podziemna trasa turystyczna liczy tu aż 3 km, jednak istnieje możliwość wyboru spośród kilku innych opcji, w tym także dla dzieci, w której nauka połączona jest z elementami zabawy. Kopalnia soli w Wieliczce to miejsce, którego zdecydowanie nie można przegapić. Inna małopolska kopalnia soli, do której również warto się wybrać, znajduje się w Bochni. Spędzając ferie zimowe w tym regionie nie można także ominąć Ojcowa ze znaną Jaskinią Łokietka i Zamkiem. Dzieci mają okazję poznać tu wiele historii i legend. Ciekawym punktem na turystycznej mapie małopolski jest również Pustynia Błędowska i oczywiście znane wszystkim Zakopane.

Czym najlepiej wybrać się na ferie w Małopolsce? Poza pociągiem lub prywatnym autem dobrym rozwiązaniem jest autokar. Jeśli jedziemy w większej, zorganizowanej grupie, warto zdecydować się na wynajęcie autokaru. W przypadku, gdy wyjazd dotyczy kilku osób, można zarezerwować pojedyncze miejsca u prywatnych przewoźników. Co ważne, wśród firm oferujących wynajem autokarów coraz częściej spotkać się można z dbaniem o komfort i bezpieczeństwo podróży. Pojazdy są nowoczesne i czyste, standardem jest też dostęp do wi-fi. Często można również trafić na atrakcyjne ceny, promocje i zniżki.

ComfortClass - Wynajem autokarów, autobusów i busów