Szczecin to miasto położone w zachodniopomorskim województwie. Znane z pięknych widoków ze względu na rzekę i jezioro. To miasto, które powinien zwiedzić każdy, kto uwielbia stare budownictwo. Zabytków jest tam naprawdę wiele i każdy z nich jest warty zobaczenia. Które należy zwiedzić w pierwszej kolejności, wybierając się na krótką wycieczkę po Szczecinie?

Z pewnością warto udać się do Muzeum Narodowego, które zostało utworzone w 1945 roku. Obecnie mieści się w sześciu siedzibach i każda z nich jest warta zobaczenia. Jedna jest zlokalizowana w budynku po Ratuszu Staromiejskim. To największa instytucja kultury w województwie zachodniopomorskim.

Kolejnym wartym zobaczenia punktem na mapie jest Brama Królewska. Powstała z powodu zajęcia Szczecina przez Prusy. Na szczycie Bramy znajdują się rzeźby stworzone przez nadwornego rzeźbiarza króla pruskiego. Brama przeszła renowację w 1994 roku. Niegdyś mieściła się w niej galeria sztuki, a obecnie można skorzystać z pijalni czekolady. W Szczecinie znajduje się również Brama Portowa w stylu barokowym.

Szukasz noclegu w Szczecinie na czas wizyty służbowej albo wakacyjnego wyjazdu? Polecamy zapoznać się z ofertą Hotelu Rycerskiego w Szczecinie.

Piękną siedzibę Muzeum Sztuki Nowoczesnej także warto zobaczyć. To klasycystyczny budynek nazwany Pałacem pod Głowami. Nazwa pochodzi od rzeźbionych głów, które zdobią okna pałacu.

Budowla, która także warta jest obejrzenia to Baszta Panieńska – uznawana za symbol Szczecina, figuruje w spisie zabytków. Co ciekawe, chętnie używana w formie logo różnych instytucji. Warto zatrzymać się na nocleg w hotelu, z którego będzie blisko do wszystkich zaplanowanych atrakcji. Idealnie sprawdzi się w tym celu Hotel Kapitan, z którego dojazd na przykład pod Basztę Panieńską będzie wyjątkowo prosty.

Kolejne miejsce warte zwiedzenia to Bazylika archikatedralna pw. św. Jakuba Apostoła. Znajduje się tam największy witraż na Pomorzu Zachodnim. To budynek w stylu gotyckim, który został odbudowany w latach 1972-1974. Znajdują się tam relikwie św. Ottona oraz św. Wojciecha.

Szczecin jest idealnym miastem na wycieczkę trwającą kilka dni. To nie tylko miejsce, które sprawdzi się latem, ale także idealne na ferie zimowe. Doskonałe dla rodzin z dziećmi, które mogą się wiele nauczyć w trakcie zwiedzania zabytków.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście − 4 =