Poznań to jedno z najprężniej rozwijających się miast w Polsce. To właśnie tutaj rokrocznie tłumnie przyjeżdżają przedsiębiorcy z całego kraju, którzy za każdym razem pozostają pod wrażeniem miejsca w jakim się znaleźli. Widoki, zabytki oraz wielkomiejska infrastruktura nie są jednak najważniejsze. Planujesz konferencję firmową w Poznaniu? Dowiedz się jak wybrać najlepszy hotel!

Na co zwracać szczególną uwagę?

Przedsiębiorcy skupieni na realizacji konspektu całego przedsięwzięcia często zapominają o kwestiach stricte organizacyjnych. Do wyjazdu pozostaje zaledwie kilka dni a miejsca noclegowe dla uczestników konferencji wciąż nie są zarezerwowane. Z naszych obserwacji wynika, że warto zadbać o to z odpowiednim wyprzedzeniem. Istnieje kilka czynników, które mogą być decyzyjne podczas wyboru odpowiedniego obiektu konferencyjnego.

Czy uczestnicy przyjeżdżają z daleka?

Jeśli tak to nieprofesjonalnym byłoby nie zorganizowanie dla nich miejsca noclegowego – zwłaszcza jeśli konferencja ma potrwać dłużej niż jeden dzień. W takich przypadkach zaleca się, aby obiekt, w którym odbędzie się spotkanie był połączony z hotelem. To rozwiązanie jest nie tylko praktyczne, ale zwykle również ekonomiczne.

Jeśli w konferencji biorą udział miejscowi uczestnicy wystarczy obiekt, który specjalizuje się w organizacji spotkań firmowych. Na mapie Poznania takich miejsc nie brakuje – większość z nich ulokowanych jest w ścisłym centrum miasta, ale nie brakuje również takich, w których wolną chwilę można spędzić w bliskim sąsiedztwie z naturą.

Standardy również są ważne!

Warto pamiętać, że wszelkie obiekty konferencyjne muszą spełniać warunki stawiane nie tylko przez wynajmującego, ale również przez uczestników spotkania. Należy więc zwracać uwagę na to co w cenie wynajmu oferowane jest przez obiekt:
Pokoje – tu najważniejsze jest wyposażenie. Każdy pokój powinien mieć dostęp do własnej łazienki, wygodnego łóżka, bezprzewodowej sieci internetowej oraz telewizji. W obecnych czasach jest to absolutne minimum.
Usługi gastronomiczne – warto dowiedzieć się czy uczestnicy konferencji będą mogli liczyć na ciepłe danie, kawę i herbatę lub chociaż mały poczęstunek. To na pewno ociepli atmosferę spotkania.
Otoczenie – obiekty konferencyjne warto wybierać zgodnie z gustem uczestników. Jak już wspomnieliśmy w Poznaniu bez trudu znaleźć można zarówno hotel zlokalizowany w ścisłym centrum miasta, jak i na jego obrzeżach.

Sprawdź – Sala konferencyjna w Poznaniu

Wbrew pozorom wybór hotelu ma zasadniczy wpływ na przebieg konferencji. Warto o tym pamiętać planując kolejne spotkanie biznesowe w Poznaniu.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście − 1 =