Ocena: 5 out of 5 stars (5 / 5)


Czym jest flyboard? Jeśli wydaje nam się, że znamy już wszystkie sporty ekstremalne, to powinniśmy się dowiedzieć, czym jest flyboard. Jest to nowy sport wodny, niezwykle widowiskowy i ekstremalny. polega on na jeżdżeniu po zbiorniku wodnym na desce przypominającej nieco zaawansowaną deskorolkę.

Wszystko brzmi dosyć zwyczajnie, gdyby nie fakt, że na tej desce można latać. Podciśnienie wytworzone pod deską za pomocą wody i powietrza pozwala się unosić na wysokość nawet 15 metrów. Deska jest bowiem zasilana turbiną ze skutera wodnego, który przekazuje jej moc za pomocą długiego węża. Przez tę rurę zasysana jest woda i pod dużym ciśnieniem przekazywana do deski. W ten sposób nasza deska szybuje w powietrze, a my możemy wyczyniać kosmiczne i genialne ewolucje na naprawdę dużej wysokości. Jeśli obejrzymy w Internecie zdjęcia z treningów i pokazów flyboard, będziemy zdumieni i zachwyceni. Nigdy jeszcze człowiek nie mógł w tak prosty sposób latać! Flyboard to świetna dyscyplina sportu wodnego, którą można uprawiać w ośrodkach miejskich, na nawet stosunkowo niedużych zbiornikach wodnych.

Gdzie trenować flyboard?

Obecnie w Polsce znajdziemy kilka miejsc, gdzie będziemy mogli trenować tę ekstremalną dyscyplinę, między innymi w okolicach Warszawy i Radomia. Zanim jednak będziemy wyczyniać ewolucje na flyboard, musimy przejść szkolenie, by wszystko odbywało się bezpiecznie. Miłośnicy adrenaliny bez wątpienia powinny spróbować flyboardu, gdyż ten niesamowity sport podobno uzależnia! Jedną z ofert znajdziesz pod tym adresem:  http://marinadomaniowska.pl/flyboard