Ocena: 5 out of 5 stars (5 / 5)


Poznań to pozornie miasto jakich wiele w Polsce. Duże budynki, prężnie rozwijająca się architektura i lokalna gospodarka, duże możliwości rozwojowe, niewielkie bezrobocie. W dalszym ciągu jednak mnóstwo osób decyduje się, aby spędzić tu chociaż weekend. Dlaczego? Poznań to tradycja, niesamowita kultura społeczna, cudowna architektura i zabytki. No i te słynne koziołki, które każdego dnia w południe toczą bój na zegarowej wieży ratusza uderzając się zaciekle dostojnymi rogami.

Co warto zobaczyć w Poznaniu?

O lokalnych zabytkach można dowiedzieć się niemalże z każdego przewodnika dostępnego w sieci. My dziś skupimy się nie tylko na tym, co możemy znaleźć w każdym z informatorów, ale również na tym, za co płacić nie trzeba – na tradycji. Przyjeżdżając do Poznania w pierwszej kolejności urzeknie nas tutejsza gwara, która mimo tak szybkiego rozwoju miasta wciąż jest żywa. Nigdzie indziej nie usłyszymy o penerach, brublach, frtylu czy bimbie. Tylko tutaj nikt nie czuje się obrażony słysząc z ust lokalnego rozmówcy zaczepne „ej, ty!” czy zabawnego „nie” na końcu każdego wypowiadanego zdania.

Oczywiście są również atrakcje

Poznań znany jest przede wszystkim z cudownej architektury Starego Rynku. Nie brak tu kolorowych kamienic, które przykuwają uwagę nawet najbardziej nowoczesnego zwiedzającego. W Poznaniu też obejrzymy secesyjne Jeżyce będące żywym przykładem nadzwyczajnego kunsztu architektonicznego. Jeżyce to jedna z bardziej znanych dzielnic Poznania. Widoczne przy alejach budynki w większości powstały jeszcze przed wybuchem Pierwszej Wojny Światowej.

Jezioro Malta – Poznań to nie tylko wielkomiejski przepych

Mówi się, że Jezioro Malta to zielone płuca Poznania. To tutaj każdego dnia przybywają turyści oraz miejscowi, aby odpocząć na łonie świeżego powietrza. Znajdziemy tu wyciąg narciarski oraz Termy Maltańskie sprzyjające zdrowiu, relaksowi oraz regeneracji sił.

Będąc w Poznaniu nie możesz nie spróbować słynnych „pyr”

A czymże są pyry? Zgodnie z lokalną gwarą to nic innego jak znane w całej Polsce… ziemniaki! Poznaniacy potrafią przygotować je na miliony różnych sposobów. W restauracjach zamówimy przepyszne pyzy z boczkiem, szynką, szpinakiem, cebulą, koprem i wieloma innymi dodatkami.

W międzyczasie nie zapomnij o atrakcjach dla swoich pociech

Poznań to przecież nie tylko stare kamienice, ale również nowoczesne atrakcje, do których zaliczymy chociażby park linowy czy nowe zoo, w którym największą uwagę bez wątpienia przykuwają drapieżne ptaki pięknie prezentujące się przed zwiedzającymi.

Baza noclegowa w poznaniu jest duża. Warto poszukać ciekawych ofert. Natomiast my osobiście polecamy nocleg w hotelu należącym do grupy HoteleAMW.

Hotel IKAR