Ocena: 4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)


Tatry to jak każdy wie największe i najwyższe pasmo gór w Polsce. Wyliczono, że 22,3% Tatr leży w granicach Polski, a 77,7% na terytorium Słowacji. Poniżej kila rzeczy które warto odwiedzić będąc w górach

Jeziora

Tatry to również jeziora polodowcowe, z najbardziej znanych to „Morskie Oko” i „Czarny Staw”. W morskim oku znajduje się popularne schronisko i stosunkowo łatwo do niego dojść drogą asfaltową.

Kolejka wysokogórska

W Tatrach jako turystyczna atrakcja funkcjonuje kolejka linowa z Kuźnic na Kasprowy Wierch. Oprócz kolejki, w zimie funkcjonują dwie popularne trasy narciarskie: „Goryczkowa” i „Gąsienicowa”. To najdłuższe trasy narciarskie dostępne w Polsce.

Szlaki turystyczne

Występuje wiele ciekawych szlaków przyrodniczo-wysokogórskich np. „Orla Perć”, uważany za jeden najtrudniejszych szlaków górskich w Polsce. Znane szczyty górskie: Giewont, Kasprowy Wierch, Kościelec, Kopa Kondracka, Świnica Rysy (najwyższy szczyt w Polsce)

Gubałówka

Niejako „na przeciwko” Tatrom stoi góra zwana „Gubałówka”. Z wzniesienia tej góry rozpościera się piękny widok na Tatry, w szczególności na „Giewont”. Na górę kursuje kolejka szynowa. Latem wycieczka na „Gubałówkę” to luźniejsza alternatywa do pieszej turystyki dla Tatr.