Ocena: 5 out of 5 stars (5 / 5)


Toruń, wspaniałe polskie miasto, kojarzy nam się z Mikołajem Kopernikiem i piernikami. Jest to jedno z miejsc, które odwiedzić powinien każdy, ponieważ jest bogate we wspaniałe zabytki i wiele miejsc, które po prostu warto zobaczyć. To wspaniałe miejsce na krótki wakacyjny wyjazd z całą rodziną.

Choć większość osób zdaje sobie sprawę z tego, że Toruń to piękne miasto, często w nim nigdy nie było. A to spory błąd, ponieważ to jedno z najpiękniejszych miast w naszym kraju, które nie tylko przygotowane jest na przyjmowanie turystów, ale również świetnie spełnia wszystkie najważniejsze oczekiwania – wiele wspaniałych, historycznych miejsc do obejrzenia i zwiedzenia, świetne hotele, łatwy dojazd pociągiem i samochodem, a w końcu wspaniałą atmosferę zabytkowego miasta. Do tego wszędzie unosi się duch Mikołaja Kopernika, który to urodził się w 1473 roku w Toruniu. Można więc zwiedzić muzeum mu poświęcone, w którym znajduje się wiele wspaniałych eksponatów. A to dopiero początek atrakcji, które czekają na nas w tym wspaniałym mieście.

Do samodzielnego zwiedzania

Toruń to duże miasto, w którym znajduje się wiele ciekawych atrakcji turystycznych. Z tego powodu, jeśli planujemy zwiedzać je samodzielnie, powinniśmy się do tego odpowiednio przygotować. Łatwo dostępne są drukowane przewodniki, w których można znaleźć wszystkie najważniejsze informacje na temat miasta, a także poznać jego zabytki – wraz z dojazdem, co jest niezwykle ważne. Takie przygotowanie powinni pomóc nam zorganizować wycieczkę. Miasto można poznać w kilka dni, ale tylko, jeśli do tego zadania odpowiednio się przygotujemy. Podstawowymi miejscami są oczywiście wspaniałe, zabytkowe Stare Miasto, a także zamek krzyżacki z XIII wieku. To podstawa, od której trzeba zacząć, ale po zapoznaniu się z informacjami na jego temat szybko zorientujemy się, że miasto kryje w sobie znacznie więcej wspaniałości!

Hotele i transport

Kolejna zaletą miasta jest przygotowanie na przyjęcie turystów – liczne punktu informacyjne, wspaniale zorganizowana komunikacja miejska i dostosowana do potrzeb sieć hoteli to sprawy podstawowe, o których jednak w wielu miastach się nie myśli. Toruń jednak jest przygotowany i świadomy tego, że zainteresowanie ze strony turystów jest bardzo duże. Dodatkową zaletą jest stosunkowo prosty dojazd do miasta, a także wiele możliwości. Często kursują pociągi, nie ma również problemu ze znalezieniem autokarów. Dojazd samochodem również nie stanowi problemu – drogi są świetnej jakości, a wszystko bardzo dobrze oznakowane.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście + czternaście =