Ocena: 5 out of 5 stars (5 / 5)


Toruń w całej Polsce a nawet poza jej granicami słynie ze swoich oryginalnych pierników, które swoich amatorów mają na całym świecie. Poza tym jest to miasto, w którym mieszkał i pracował wybitny astronom – Mikołaj Kopernik. Któż nie słyszał opisującego go powiedzenia: „Ruszył słońce wstrzymał ziemię” ? Poza tym jest to bardzo urokliwe miasto, z zabytkowym rynkiem i jednym z najlepiej wyposażonych muzeów sakralnych w Polsce. Wybierając się do tego niezwykłego miasta, należy wybrać miejsce, w którym będziemy mogli bez problemu się zatrzymać.

Rosnące z roku na rok zainteresowanie Toruniem – miastem leżącym nad Wisłą i Drwęcą – spowodowało szybki przyrost hoteli w tym mieście. Jest to oczywiście zrozumiałe, gdyż tak duży ruch turystyczny musi być obsłużony przez odpowiednio przygotowaną infrastrukturę usługową. Niezależnie od tego, jaki charakter ma nasza podróż- czy jest to romantyczny wypad we dwoje, rodzinne wakacje czy może podróż służbowa – należy dokonać wszelkich starań, aby wybrany hotel spełniał nasze wymagania i przy okazji mieścił się w naszych możliwościach finansowych. W Toruniu możemy spotkać wielkie hotele znanych marek takich jak Mercure, w którym wiemy czego się spodziewać. Duże sieci hotelowe cechują się powtarzalnością, więc nie chcąc się narażać na nowe doświadczenia hotelarskie warto wybrać markę, która jest znana na całym świecie.

Poza takimi miejscami do spania, w Toruniu jest wiele małych urokliwych hoteli, często mieszczących się w zabytkowych budynkach nieopodal starówki. Aby nie zostawiać wszystkiego przypadkowi, wybierając się do takiego hotelu warto sprawdzić opinie o nim w internecie. Na portalach typu booking.com klienci, którzy odwiedzili dany obiekt chętnie dzielą się swoimi wrażeniami z pobytu.
Niewątpliwie Toruń jest świetnym miastem, do którego można udać się na weekend, aby na własne oczy zobaczyć miejsce gdzie żył Mikołaj Kopernik, czy aby odwiedzić fabrykę słynnych pierników. Zatrzymując się w wybranych hotelu, warto po wizycie zostawić opinię w Internecie, aby przyszli klienci mogli w łatwy sposób wybrać miejsce noclegowe.