Ocena: 5 out of 5 stars (5 / 5)


Rzeszów w gruncie rzeczy to piękne miasto. Ci, którzy mówią, że tam nic nie ma, niewątpliwie nie zwiedzili samej stolicy województwa podkarpackiego, ale również nie wybrali się podziwiać pięknych, górskich zakątków. Można śmiało stwierdzić, że Rzeszów jest miastem wyjątkowym i to tak wyjątkowym, że nawet tydzień pobytu w hotelu to za mało, by zwiedzić samo miasto i jego okolice. Niemal w każdym zakątku kryje się historią, którą warto odkryć na nowo.

Ci, którym znudziły się standardowe wycieczki, Rzeszów może okazać się niczym ziemia obiecana. Chociaż z pozoru, miasto te nie różni się niczym innym od podobnych sobie, tak naprawdę jest wyjątkowe i niepowtarzalne. Jak już wspomnieliśmy, zanim zaczniemy zwiedzać Rzeszów, warto pomyśleć o jakimś hotelu. Oczywiście nie mówimy to od razu o pięciogwiazdkowym kolosie. Gwarantujemy, że w samym mieście znajdziemy wiele małych, urokliwych hotelików, które zachwycą nas gościnnością, wystrojem i… pysznymi posiłkami. Niezwykle ważne jest, by wybrany przez nas hotel posiadam zaplecze gastronomiczne. Po wielu godzinach górskich podróży, czy też całodniowym zwiedzaniu będziemy wyjątkowo głodni. Gdy już wybraliśmy interesujące nas lokum, warto pomyśleć o atrakcjach, jakie trzeba, a raczej powinno się zwiedzić.

Mało, kto zdaje sobie sprawę, że Rzeszów to miasto wyjątkowo zielone. Niemal na każdym rogu kryje się jakiś park bądź tereny wypoczynkowe, w przypadku, których możemy odpocząć, zjeść lody czy po prostu wybrać się na spacer. Wzdłuż samego Wisłoka biegnie ścieżka przyrodnicza imieniem Profesora Szafera. Jest to świetna trasa spacerowa, zarówno dla aktywnych jak i tych ceniących sobie osiadły tryb życia. Po takiej wyciecze każdy z nas będzie chciał się zrelaksować w hotelowym pokoju z butelką szampana. Dlatego jeszcze raz przypominamy, że wybór odpowiedniego hotelu jest niezwykle ważny i to w gruncie rzeczy od niego zależy nasz komfort psychiczny i fizyczny. Trasa spacerowa, o której wspomnieliśmy to doskonałe miejsce na zapoznanie się z tutejszą fauną i florą. Niewątpliwie znajdziemy nań wiele rzadkich okazów, które możemy sfotografować. Ścieżka ta przebiega zaraz obok rezerwatu „Lisia Góra”, w którym kryją się stare, okazałe dęby. Sama przyroda Rzeszowa to zwiedzanie na około cztery dni. Nie zapominajmy jednak, że okolice są równie piękne.

Dlatego też serdecznie zachęcamy wszystkich pasjonatów podróży, by wybierając się na wycieczkę w te okolicę wpadli na kilka dni do samego Rzeszowa. Duża ilość różnego rodzaju hoteli i pensjonatów sprawia, że bez trudu znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie. Naprawdę jest, w czym wybierać. Wspomnienia z zaplanowanej przez nas trasy pozostaną z Wami na długi czas.

Aby podróż przebiegła bez stresów już teraz znajdź dobry nocleg. W Rzeszowie polecam:
HoteleWAM - Hotel Hetman, Rzeszów