Ocena: 5 out of 5 stars (5 / 5)


Rzeszów, czyli stolica województwa Podkarpackiego, jeszcze kilkanaście lat temu nie był miastem, który turyści chętnie odwiedzali. Uważano, że jest to zagłębie bezrobocia i socrealistycznej architektury. Na przestrzeni tylko ostatnich dekad miasto jednak poczyniło ogromny progres. Rozwojowa infrastruktura, ogromne centra handlowe i ogrom zabytków, które wyłoniły się w czasie progresu sprawiają, że dziś podróżni tłumnie zatrzymują się w podkarpackiej stolicy i z zapartym tchem przemierzają jej kolejne ulice.

Co takiego warto tutaj zobaczyć?

Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy

To miejsce przenosi odwiedzających oczami wyobraźni w czasy beztroskiego dzieciństwa. Maluchy mogą się tu do woli bawić i oddawać wspaniałej sielance, podczas gdy ich dorośli opiekunowie dowiedzą się wszystkiego na temat kultowych postaci polskich kreskówek. To właśnie tutaj zobaczyć można oryginalne kukły przedstawiające Misia Uszatka, Maurycego czy Hawranka – postacie znane przez wszystkich Polaków. W obiekcie regularnie organizowane są lalkowe teatrzyki.

Rzeszowska Fontanna Multimedia

To kolejna niezwykła atrakcja, która łączy w sobie światło, dźwięk i wodę. Strumienie oddają się tutaj rytmom muzyki a w sobotnie wieczory przy fontannie odbywają się również ciekawe pokazy.

Pomnik Czynu Rewolucyjnego

Jeszcze do niedawna pomnik ten miał być zburzony. Jednak na całe szczęście ma on swoich licznych zwolenników, którzy na to nie pozwolili. Jego kształt budzi pewne dwuznaczne skojarzenia i choć zamysł jego powstania był zupełnie inny, do dziś dnia jest głównym atrybutem Rzeszowszczyzny.

Okrągła Kładka dla pieszych

Cóż fascynującego może być w kładce? Pewnie to samo pytanie w tej chwili zadaje sobie wiele osób. Okazuje się jednak, że jest to jedyna taka kładka w Polsce. Znajduje się na wysokości sześciu metrów i wyłożona jest egzotycznym drewnem. Zdaniem ekspertów jest to jedna z najciekawszych konstrukcji, jeśli chodzi o kładki, nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie. Dostęp do niej jest oczywiście nieograniczony.

Na koniec pozostaje jeszcze coś, co docenią maniacy zakupowego szaleństwa – Galeria Rzeszów. Jest to jedno z większych centrów handlowych w Polsce. Na miejscu stacjonuje ogrom znanych i mniej znanych sieci handlowych. Wiele osób dziwi się, że w tak luksusowym obiekcie znalazło się miejsce nawet dla zakładu specjalizującego się w dorabianiu kluczy!

Zwiedzając Rzeszów dobrze jest spędzić noc w dobrze wyposażonym hotelu. Należący do Grupy AMWHotele, Hotel Hetman spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów będąc przy tym atrakcyjny cenowo.