Ocena: 5 out of 5 stars (5 / 5)


Pierwsze zawody o randzie mistrzostw świata w tej dyscyplinie odbyły się dopiero w 2012r. Obecnie dyscyplina zwana flyboardem jest, mimo swej ekstremalnej natury, co raz popularniejsza i chętniej testowana przez ludzi poszukujących nowych wrażeń. Wynalazca wodnego Jet Packa, który zasilany jest wodą pod dużym ciśnieniem znalazł swoich fanów również w Polsce. To ptak? To samolot?

Nie to człowiek na 5 metrowym strumieniu wody. Przy tej zabawie wymiękają nawet strażacy. Od kilku lat kilka firm organizuje weekendowe spotkania z flyboardem w dużych miastach w Polsce, m. in. na Malcie w Poznaniu i Warszawie, a także w nadmorskich kurortach. Wykupienie 15-30 minut zabawy kosztuje nie mało, za to dostarcza niesamowitych wrażeń. Stąd jest to rozwiązanie doskonałe na unikalny prezent dla bliskiej osoby, która szuka nowych wyzwań i mrożących krew w żyłach doznań. Wielu amatorów tego sportu porównuje zabawę na flyboardzie do pływania jak delfiny. Równie mocno jednak kojarzy się to z kosmicznymi możliwościami superbohaterów unoszących się w powietrzu. Przymocowana do nóg deska z dyszami tłoczącymi wodę o dużym ciśnieniu daje możliwość unoszenia się nad wodą a także wykonywania ewolucji i nurkowania z bardzo dużą prędkością.

Niedaleko Warszawy można polatać na flyboardzie na Zalewie Domaniowskim. To wyjątkowy sport również dla obserwatorów, którzy przyzwyczajeni do żaglówek, skuterów i łodzi mogą nad zalewem podziwiać wyjątkowe ewolucje i akrobatyczne wyskoki doświadczonych flyboardzistów. Ten sport gwarantuje dobrą zabawę każdemu, a odpowiednie przeszkolenie i czujne oko instruktora oraz nowoczesny sprzęt zapewni każdemu śmiałkowi bezpieczeństwo.

Dodatkowy artykuł: http://atlantyda.com.pl/sporty-wodne-flyboard/