Ocena: 5 out of 5 stars (5 / 5)


Południowo- wschodnie tereny Polski kojarzą się przede wszystkim z uniwersytetami, literaturą i czasami rozwoju polskiej kultury. Mimo tak ciekawego charakteru Południe wydaje się regionem nieco zapomnianym, nieczęsto odwiedzanym przez wycieczkowiczów. Wyjątkiem od tej reguły jest Lublin, który jest prężnym ośrodkiem nauki, biznesu i turystyki, dlatego odwiedzający je turyści mogą zobaczyć w nim świetnie zachowane zabytki dawnej świetności okolic Kresów Wschodnich.

Centrum Lublina jest jednym z jego najciekawszych miejsc, dlatego zwiedzanie tego miasta warto rozpocząć właśnie od niego. Najbardziej rozpoznawalnym punktem śródmieścia jest oczywiście Stare Miasto. Położone nad samą krawędzią skarpy, przez wielu jest uznawane za najpiękniejszą starówkę w Polsce. Znajduje się na nim między innymi bazylika z XIV wieku, a także klasycystyczny gmach Trybunału Koronnego – czyli dawniej najwyższego Sądu Rzeczypospolitej. Otaczające je wiekowe kamienice i uliczki tworzą niepowtarzalny klimat, który na długo pozostaje w pamięci. Charakterystyczna dla Starego Miasta w Lublinie jest także wybudowana w XIV wieku Brama Krakowska, która od stuleci strzeże do niego wstępu.

Zabytkiem wartym odwiedzenia jest również Lubelska Trasa Podziemna, jaka przebiega przez trzy kondygnacje staromiejskich piwnic, na głębokości około 9-12 metrów. Na początku XVI wieku, kiedy Lublin był ważnym ośrodkiem handlowym, odbywały się na nich huczne jarmarki. Piwnice w tym czasie służyły za składy kupieckie. Poznając zatem ich dzieje, w realny sposób poznaje się bogatą historię miasta.

Odwiedzając Lublin, nie można także nie zobaczyć Zamku Lubelskiego, czyli jednej z jego wizytówek. To jedna z najstarszych budowli na Lubelszczyźnie, która pamięta jeszcze czasy Władysława Jagiełły. Oprócz charakterystycznej baszty oraz zachodniej części zamku warto również zwrócić uwagę na znajdujące się w nim malownicze freski rusko-bizantyńskie z XV w.

Mnogość zabytków oraz historycznych miejsc w Lublinie zmusza turystów do organizowania co najmniej kilkudniowych wycieczek, podczas których będą oni mogli lepiej go poznać. Na ten czas warto zainwestować w wygodny nocleg, najlepiej położony blisko centrum. W kwestii takiej jak hotel Lublin ma na swoim terenie wiele hoteli i hosteli, które proponują turystom duże, w pełni wyposażone pokoje. Jednym z nich jest hotel Huzar, który mieści się niedaleko Ogrodu Saskiego przy starówce. Jego lokalizacja pozwala zatem na szybkie przemieszczenie się do najatrakcyjniejszych miejsc w mieście. Pomimo tego, że znajduje się on blisko centrum, to otacza go cicha okolica. Niewątpliwa zaleta Hotelu Huzar to także korzystna oferta w przystępnych cenach, niższych niż w konkurencyjnych ośrodkach.

W przypadku wizyt biznesowych takich jak konferencje w Lublinie, które są często organizowane, to liczne noclegi, w tym Hotel Huzar, mają do zaoferowania także duże sale konferencyjne, w jakich można je zorganizować.