Jeżeli ktoś ma duszę podróżnika, kocha zwiedzać wspaniałe i wyjątkowe w skali światowej zabytki, smakować oryginalną i doskonałą kuchnię, robić zakupy u najlepszy producentów odzieży, a do tego lubi wieczorem napić się dobrego napoju alkoholowego (najlepiej piwa) w jakimś stylowym pubie, to Kraków dla takiej osoby będzie ucieleśnieniem marzeń.

Dlaczego Kraków?

Dlatego, że Kraków to wspaniałe miasto, z historią sięgającą pierwszych Królów Polskich, miasto ciągle rozwijające się, cieszące się ogromną popularnością praktycznie przez cały rok, które kusi turystów polskich i zagranicznych bardzo dobrze rozwiniętą linia komunikacyjną (tramwaje, autobusy, setki taksówek), bazą noclegową i gastronomiczną (wysokiej jakości hostele, pokoje gościnne orz restauracje i puby), a do tego wszystkiego wspaniałymi zabytkami (jak Zamek Wawel, Sukiennice czy też Kościół Mariacki). Kraków to miasto młodych ludzi, z największym w Polsce miasteczkiem studenckim (przy Akademii Górniczo-Hutniczej), najstarszym Polskim Uniwersytetem – Uniwersytetem Jagiellońskim, dwoma pierwszoligowymi klubami piłkarskimi (Cracovia i Mistrz Polski – Wisła Kraków), jednym z największych centrów handlowych w Europie (CH Bonarka). Kraków uważany jest również za miasto, które uznane jest za krajową stolicę artystyczną.

Pod kątem turystycznym ciężko znaleźć drugie takie miasto w Polsce, które aż tyle ma do zaoferowania turystom z całego świata.

Co ważne, hostele Kraków gwarantują najwyższe standardy, czym również dawna stolica polski, a obecnie stolica Małopolski, wyróżnia się na tle konkurencji. W zasadzie wszyscy turyści podkreślają, że właśnie na całościową ocenę ich pobytu w Krakowie wpływają takie z pozoru detale, jak noclegi, kuchnia czy też transport, a właśnie o te obszary w stolicy Małopolski dba się wyjątkowo już od dobrych kilku lat.

Jako Polacy na pewno nie musimy się wstydzić Krakowa, gdyż jego dobra renoma bez dwóch wpływa pozytywnie na naszą ocenę jako społeczeństwa i narodu, którą wystawiają nam zagraniczni turyści.