Ocena: 5 out of 5 stars (5 / 5)


Stolicą Wielkopolski jest miasto Poznań. To tam odbywają się największe imprezy oraz konferencje tematyczne, o których pisze prasa ogólnopolska. Jest to dobre miejsce, ponieważ posiada bogato rozwinięte zaplecze hotelarskie i gastronomiczne. Można tam bowiem znaleźć hotele o różnym standardzie oraz restauracje serwujące dania kuchni polskiej, amerykańskiej, azjatyckiej i śródziemnomorskiej.

Konferencje zazwyczaj odbywają się w salach wynajętych w hotelach. Jest to bowiem odpowiednie miejsce na przyjęcie znanych i cenionych osobistości oraz gości, którzy będą wysłuchiwać referatów i włączać się w dyskusje. Warto podkreślić, że konferencje w Poznaniu odbywają się dosyć często, dlatego też powinniśmy pamiętać o rezerwacji sali co najmniej na pół roku przed planowanym terminem. Tylko w takim przypadku będziemy mogli wybrać odpowiednie miejsce.

Sala hotelowa ma swoje wady i zalety. Na pewno dużym plusem jest jej lokalizacja oraz dostępność parkingu. Poza tym w hotelach znajdują się restauracje, więc nie trzeba będzie zamawiać cateringu z drugiego końca miasta. Ważna jest też dostępność miejsc noclegowych, z których korzysta zazwyczaj wiele osób. Minusem natomiast może być wysoka cena. Czasem też zdarza się, że takie sale nie mają dostępu do światła dziennego. Usytuowanie w podziemiach hotelu sprawia, że wiele osób czuje się niekomfortowo. Warto więc wybierać obiekty takie jak Hotel Poznań, który to ma piękną, przestronną salę na piętrze budynku. Nie bez znaczenie jest również fakt, że miejsce spotkania powinno odpowiadać tematowi konferencji. Najlepiej by było z nim bezpośrednio związane.

Nie zawsze jednak możemy znaleźć w danym mieście takie lokum, które odpowiadałoby naszym wymaganiom. Na pewno priorytetem jest komfort gości, ponieważ to oni ocenią naszą pracę i wybór, którego dokonaliśmy. Niedopasowanie sali pod względem akustycznym może być tragiczne w skutkach, ponieważ nikt nie będzie słuchał prelegentów. W ten sposób narazimy na szwank autorytet organizatora oraz zaproszonych osobistości.
AWMHotele - Hotel Ikar, Poznań