Ocena: 5 out of 5 stars (5 / 5)


Polacy coraz chętniej spędzają rodzinne Święta Wielkanocne poza domem. Choć tradycja nakazuje, aby celebrować je w scenerii szczególnej konsternacji, to znaczna część rodzin przełamuje stereotypy i decyduje się na innowacyjne rozwiązania. Hotele dobrze przygotowały się na tę okoliczność i co roku opracowują dla swoich klientów niezwykle ciekawą ofertę.

Co można w niej znaleźć?

Tak naprawdę ile hoteli, tyle odpowiedzi na to pytanie. Każdy przedsiębiorca inaczej interpretuje święta wielkanocne i swoją rodzinną tradycję przenosi w mury swojego obiektu. Czy to się sprawdza? Badania dowodzą, że jak najbardziej. Polskie społeczeństwo jest dziś narodem bardzo uświadomionym, które nie boi się wyzwań oraz nowych przeżyć. Przykładowa oferta jednego warszawskich hoteli obejmuje przede wszystkim ekskluzywne śniadanie przy szwedzkim stole. Później przychodzi czas na relaks dla dorosłych oraz moc atrakcji dla najmłodszych gości. Podczas gdy rodzice mogą oddać się refleksyjnemu lenistwu, ich pociechy wspólnie z wykwalifikowanymi animatorami poszukają wielkanocnego zajączka, przygotują kolorowe pisanki i spędzą radosne chwile na śpiewie, tańcach i zorganizowanych zabawach. To dobre rozwiązanie, dzięki któremu nauczą się współżycia z rówieśnikami i tolerancji wobec nieco odmiennych, niż rodzinne przyzwyczajeń.

Sceptycy uważają, że nie jest to świętowanie w taki sposób, w jaki nakazuje tradycja. Niemniej jednak warto zauważyć, że również w domach celebrowanie Wielkanocy skupia się jedynie na wspólnym śniadaniu, które również w hotelach jest kwestią nadrzędną. Być może w takich obiektach jest to nieco bardziej skomercjalizowane i każdy przedsiębiorca najwyższą jakością oraz sutością zastawionych stołów pragnie zapracować na swoją renomę. Niemniej jednak w dalszym ciągu rodzina może spędzić wolny czas razem. Żaden z domowych obowiązków nie odciąga ich uwagi od swoich bliskich a to jest najbardziej zasadny argument, z którym nie da się polemizować próbując odwieść społeczeństwo od wielkanocnego świętowania poza domem.

Jeżeli chcesz spędzić Wielkanoc w hotelu, zapoznaj się z ofertą Hotelu Pałac Domaniowski:

Wielkanoc w hotelu