Lublin to miasto położone we wschodniej Polsce. Jest to także stolica województwa lubelskiego i centralny ośrodek aglomeracji lubelskiej. Lublin zalicza się również do grona najstarszych miast w Polsce. Powoduje to, że jego historia jest bardzo ciekawa i bogata.

Miasto Lublin oferuje sporo atrakcji turystycznych. Warto zaplanować dłuższy odpoczynek w tym mieście korzystając z oferty noclegowej Hotelu Huzar. Jego dogodna lokalizacja sprawia, że można zwiedzić jeszcze więcej oraz skorzystać z nocnego życia, jakie oferuje miasto. Hotel Huzar proponuje również wysoki standard usług dostępny w korzystnej cenie. Na jego terenie znaleźć można restaurację, która proponuje wyjątkowe menu oraz Klub Dolce Rose.

Najciekawsze atrakcje Lublina to:

    • Stare Miasto będące piękną pamiątką minionych wieków. Na teren Rynku można wejść Bramą Grodzką, która jest jedną z dwóch bram wchodzących kiedyś w skład muru obronnego miasta. Na jego terenie znajdują się liczne kamienice, które potrafią przyciągnąć wzrok niejednego zwiedzającego. Część z nich jest już pięknie odnowionych, a reszta czeka jeszcze na swoje drugie życie.
    • Zwiedzanie podziemnego Lublina możliwe jest dzięki korytarzom, które połączyły dawne piwnice pod kamienicami. Zorganizowany spacer z przewodnikiem sprawi, że turysta usłyszy opowiedzianą w ciekawy sposób historię. Podczas takiego zwiedzania można usłyszeć także wiele ciekawostek i mniej znanych faktów z historii Lublina.
    • Fundamenty kościoła św. Michała obecnie są miejscem spotkań podczas licznych koncertów i występów. Był to najstarszy kościół w Lublinie.
  • Zamek Królewski, który urzeka swym wyglądem i architekturą. Na jego terenie znajduje się niezwykle zdobiona kaplica Trójcy Świętej. Zamek jest siedzibą Muzeum Lubelskiego i oferuje liczne ekspozycje oraz galerie malarstwa wraz ze słynną “Unią Lubelską” – dziełem Matejki.

Lublin przyciąga swoją piękną architekturą, lokalizacją oraz licznymi atrakcjami turystycznymi i wydarzeniami organizowanymi przez miasto. Z pewnością warto tu przyjechać.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 3 =